کیسه پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی به دلایل مختلف و خاصیت های فیزیکی آن یکی از پر کاربردترین کالاهای امروز شده است که در بخش بزرگی از صنایع کاربرد دارد. بسته بندی سبک و کم وزن این کیسه ها که در عین حال توانایی و قدرت بالایی نیز در حمل مواد مختلف دارند باعث شده تا مصارف زیادی داشته باشد و در صنایع مختلفی مثل مواد غذایی و نوشیدنی،دارو ،محصولات صنعتی ،بهداشتی و درمان و … کاربرد پیدا کنند .

کیسه پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی پرکاربردترین کالای جهان

کیسه های پلاستیکی به دلایل مختلف و خاصیت های فیزیکی آن یکی از پر کاربردترین کالاهای امروز شده است که در بخش بزرگی از صنایع کاربرد دارد.

بسته بندی سبک و کم وزن این کیسه ها که در عین حال توانایی و قدرت بالایی نیز در حمل مواد مختلف دارند باعث شده تا مصارف زیادی داشته باشد و در صنایع مختلفی مثل مواد غذایی و نوشیدنی،دارو ،محصولات  صنعتی ،بهداشتی و درمان و … کاربرد پیدا کنند .

به همین علت است که پیش بینی می شود که با بالا رفتن مصارف متنوع کیسه پلاستیکی  تقاضا جهانی برای آن ها بسیار بالا رفته است و این انتظار وجود دارد که روند پیشرفت آن در سال ها آینده رشد بالا و چشمگیری داشته باشد.

البته یکی از موضوعات اساسی که ممکن است بر روند پیشرفت نایلون موضوع آلایندهای در روند رشد این صنعت تاثیر گذار باشد ، توجه به آلاینده‌های زیست‌‌محیطی است که بر ممنوعیت کاربرد این پلاستیک‌های تجزیه‌ناپذیر تاکید دارد و بنابراین در سال‌های آینده باید شاهد تحولاتی در این صنعت باشیم که سازگار با محیط زیست باشند.

قبل از اینکه کیسه های پلاستیکی در چرخه صنعت و زندگی امروز قرار بگیرد از کیسه های کاغذی ، مقوایی یا جعبه های چوبی ،کار این کیسه های نایلونی را انجام می دادند . اما با به وجود آمدن این کالای سبک و کم وزن  تقاضای جهانی نسبت به آنها بیش از پیش گسترش پیدا کرد .

نخستین کیسه‌های پلاستیکی در سال 1957 تولید شد و رفته رفته جای خود را در میان بازار مصرف جهانی پیدا کرد؛ به‌طوری‌که در سال 1996 این کیسه‌های پلاستیکی 80درصد از بازار کیسه‌های مواد‌غذایی را از آن خود کرده بود. حجم تولیدی این کالاها به حدی است که طبق برآورد محققان در سال‌های اخیر تنها در فروشگاه‌های ایالات متحده آمریکا، 100 میلیارد کیسه پلاستیکی مصرف می‌شود.

بازارهای مهم صنعت نایلون و کیسه های پلاستیکی

روند تولید و تقاضا برای کیسه نایلونی و پلاستیکی در نقاط مختلف جهان از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال در آمریکای شمالی در ایالت متحده آمریکا بازار عمده کیسه های پلاستیکی محسوب می شود ، به طوری که صنعت پلاستیک ،سومین صنعت بزرگ ایالات متحده آمریکا بوده است .

آسیا هم دومین بازار بزرگ برای کیسه های پلاستیکی در جهان محسوب می شود . در سال های اخیر دولت چین مبنی بر ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی ،وضعیت این صنعت در مناطق آسیایی متحول شده و روند رشد این صنعت در آینده ای نه چندان دور دستخوش تغییراتی خواهد شد.

یکی از بخش هایی که کیسه های پلاستیک در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار تاثیر گذار است کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف خون است . چون که یکی از محصولات رایجی که در همه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی جهان می توان یافت کیسه های خون است. این کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف ،بازار گسترده ای را به خود اختصاص داده است.

یکی از بازارهای هدف این محصول کشورهای در حال توسعه هستند ،چون با توجه به اهمیتی که به سلامت جسمانی خود می دهند ، همچنین با بالا رفتن ایمنی و سبک زندگی و توجه افراد به سلامت جسمانی خود، نگهداری و ذخیره خون در بیمارستان‌ها از اولویت‌های اصلی این کشورهاست.بنابراین می‌توان گفت یکی از مناطق مهم و پربار برای بازار جهانی کیسه‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف خون، کشورهای در حال توسعه جهان سوم است. در این میان هند و چین به‌عنوان دو کشور در حال توسعه که جمعیت بسیار زیادی دارند، از جمله بازارهای اصلی این کیسه‌های پلاستیکی به شمار می‌روند.

افزایش تقاضای جهانی برای کیسه‌های پلاستیکی خون تنها بخشی از موارد استفاده این کیسه‌هاست و این درحالی است که کیسه‌های نایلونی در بسیاری از صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. بنابراین می‌توان گفت، اگرچه سیاست‌های مبنی بر حفظ محیط‌زیست بر رشد این صنعت در آینده تاثیر خواهد گذاشت، اما با توجه به تقاضای روزافزون جامعه جهانی نسبت به این دست از محصولات، هنوز هم رشدی قابل توجه را می‌توان برای بازار جهانی کیسه‌های پلاستیکی متصور شد

 
[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات

مطالب مرتبط


  1. کیسه های پلاستیکی
  2. نایلون شیرینگ
  3. ساک دستی تبلیغاتی
  4. انواع کیسه های ffs برای بسته بندی های صنعتی سنگین
  5. انواع فیلم های ترکیبی
  6. کیسه پلاستیکی

این پرونده را به اشتراک بگذارید :

Facebook Twitter Google LinkedIn

برچسب ها

کیسه پلاستیکی تبلیغاتی

کیسه پلاستیکی

فروش کیسه پلاستیکی

کیسه پلاستیکی زیپ دار

قیمت پلاستیک دسته دار

چاپ نایلون در تهران

تولیدکیسه پلاستیکی

قیمت کیسه پلاستیکی

کیسه پلاستیکی فروشگاهی

کیسه پلاستیکی بسته بندی

انواع کیسه پلاستیکی

کیسه پلاستیکی قابل بازیافت

کیسه پلاستیکی دسته دار

کیسه پلاستیکی خرید

کیسه زباله رولی

کیسه زباله

کیسه پلاستیکی زباله

کیسه زباله بند دار

کیسه های نایلونی

کیسه نایلونی دسته دار

کیسه زباله از کجا بخرم

کیسه پلاستیکی از کجا بخرم

کیسه تبلیغاتی از کجا بخرم

تولید کیسه زباله

قیمت نایلون دسته تقویت

نایلون دسته تقویت

چاپ نایلون دسته دار

فروش نایلون دسته تقویت

نایلون دسته موزی

کیسه پلاستیکی دسته موزی

چاپ نایلون

چاپ نایلون کیلویی

چاپ نایلون در تهران

قیمت نایلکس

انواع ساک دستی

قیمت ساک دستی

نایلکس دسته دار

چاپ نایلون

چاپ روی نایلون

ادرس چاپ نایلون در تهران

ساکدستی پلاستیکی

تولید کننده لفاف های بسته بندی


یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
6 + 8 = ?